Te studia prowadzone są w języku angielskim
i przeznaczone są dla osób posługujących się już w momencie rejestracji językiem angielskim w stopniu pozwalającym na podjęcie studiów.
Widok zawartości stron
Widok zawartości stron
Widok zawartości stron
Intellectual Property and New Technologies
Wydział Prawa i Administracji
Dostępne programy
studia I stopnia
nie są prowadzone
studia II stopnia
forma: studia stacjonarne
język studiów: angielski
profil studiów: ogólnoakademicki
czas trwania: 1,5 roku (3 semestry)
tytuł zawodowy: magister
dyscyplina wiodąca: nauki prawne
Opis studiów
Kierunek Intellectual Property and New Technologies ma za zadanie przekazać studentom i studentkom specjalistyczną wiedzę z zakresu prawa własności intelektualnej w relacji do nowych technologii, jak również przedstawić europejskie i światowe trendy w zakresie rozwoju tego prawa. Prawo własności intelektualnej to obszar o dużym znaczeniu praktycznym, wychodzący naprzeciw zapotrzebowaniu społeczno-gospodarczemu, rozwijający się dynamicznie na poziomie ponadnarodowym. Program studiów odzwierciedla każdy z wymienionych aspektów, zarówno poprzez język, formę i treści nauczania. Kierunek studiów zakłada w szerokim stopniu (także w kursach prowadzonych online) interaktywną formę zajęć, opartą głównie na konwersatoriach i warsztatach organizowanych w relatywnie małych grupach studentów. Zajęcia prowadzone są przez wykładowców z Wydziału Prawa i Administracji UJ, wiodących ośrodków naukowych z zagranicy (Londyn, Amsterdam, Monachium, Alicante, Singapur), ekspertów WIPO i UPRP oraz praktyków z branży nowych technologii. Zajęcia są prowadzone wyłącznie jest w języku angielskim, co stanowiąc dodatkowy atut studiów, podnosi kompetencje absolwentów oraz przygotowuje ich do pracy z klientami zagranicznymi na arenie międzynarodowej.
👉 Przeczytaj, dlaczego warto studiować na kierunku Intellectual Property and New Technologies
Informacje o Wydziale
Kierunek Intellectual Property and New Technologies utworzony został w oparciu o porozumienie ze Światową Organizacją Własności Intelektualnej (WIPO) oraz z Urzędem Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej (UPRP).
Wydział Prawa i Administracji jest najstarszą jednostką naukową na Uniwersytecie Jagiellońskim, jego historia sięga 1364 roku. Niezmiennie utrzymuje najwyższy poziom kształcenia, potwierdzony najwyższą oceną instytucjonalną Polskiej Komisji Akredytacyjnej, nadaniem kategorii naukowej A+ w klasyfikacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, czołowymi wynikami w ogólnopolskich rankingach i już od kilkunastu lat najlepszą zdawalnością w egzaminach na aplikacje prawnicze.
👉 Sprawdź dlaczego warto studiować na Wydziale Prawa i Administracji
Światowa Organizacja Własności Intelektualnej (WIPO) to organizacja wyspecjalizowana ONZ, zrzeszająca 191 państw członkowskich, w tym Polskę. Celem organizacji jest pogłębianie wiedzy na temat ochrony praw własności intelektualnej na arenie międzynarodowej oraz zapewnianie współpracy administracyjnej w zakresie egzekwowania praw własności intelektualnej oraz praw autorskich. Organizacja czuwa nad przestrzeganiem umów międzynarodowych, by przeciwdziałać naruszeniom tych praw. Prowadzi również różnego rodzaju akcje edukacyjne i programy pomocy.
Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej jest centralnym organem administracji rządowej. Głównym zadaniem Urzędu jest orzekanie w sprawach o udzielanie praw wyłącznych na przedmioty własności przemysłowej, a jednym z podstawowych zadań jest także prowadzenie publicznie dostępnych rejestrów zawierających informacje na temat stanu prawnego ochrony przedmiotów własności przemysłowej na terytorium Polski.
👉 Dowiedz się więcej o partnerach programu
Rankingi, wyróżnienia, akredytacje
- Kategoria A+ dla Wydziału nadana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
- 1. miejsce w latach 2017-2020 i w 2022 roku oraz 2. miejsce w 2021 roku w Rankingu Wydziałów Prawa przygotowanym przez "Rzeczpospolitą"
- 1. miejsce w latach 2017-2018 i 2021-2022 oraz 2. miejsce w latach 2019-2020 Rankingu Dziennika „Gazeta Prawna”
Program studiów
W programie studiów znajdziesz informacje o tym, na jakie przedmioty będziesz uczęszczać, studiując na tym kierunku. Program mówi o tym, jakie przedmioty są przewidziane w poszczególnych semestrach studiów, które są obowiązkowe, które należą do grupy przedmiotów do wyboru (tzw. przedmiotów fakultatywnych), które z nich kończą się egzaminem, a które nie. Każdy przedmiot ma w takim programie studiów swój sylabus, czyli opis, czego w ramach tego przedmiotu uczą się studenci i studentki.
Sprawy studenckie
- Nie tylko nauka!
- Akademiki
- Stypendia
- Kalendarz akademicki
- Programy wymiany
- Akademicki Związek Sportowy
- Samorząd Studentów UJ
- Bezpieczny student
- Studencki Ośrodek Wsparcia i Adaptacji
- Centrum Dostępności
Dział Spraw Studenckich
Centrum Wsparcia Dydaktyki
studiuje.uj.edu.pl
studenckie@uj.edu.pl
ul. Czapskich 4, 31-110 Kraków
Dział Spraw Stypendialnych
Centrum Wsparcia Dydaktyki
stypendia.uj.edu.pl
stypendia@uj.edu.pl
ul. Ingardena 6, 30-060 Kraków
Życie studenckie
Studia to nie tylko nauka i uczestnictwo w wykładach lub ćwiczeniach, ale również okazja do rozwijania pasji i zainteresowań. Na Uniwersytecie Jagiellońskim działa prężnie wiele kół naukowych i organizacji studenckich, zarówno tych wydziałowych, jak i ogólnouniwersyteckich, które umożliwią aktywne spędzanie wolnego czasu, poszerzenie wiedzy, rozwijanie talentów, udział w ciekawych, nieszablonowych projektach, wyjazdy badawcze i integracyjne, uczestnictwo w konferencjach naukowych oraz poznanie nowych ludzi poza salą wykładową. Przy Wydziale Prawa i Administracji działa kilkadziesiąt kół naukowych.
Wszystkie osoby zainteresowane międzynarodowym wymiarem studiowania mogą korzystać z możliwości, jakie oferują m.in. Erasmus+, SYLFF Association, Pan-European Seal Programme czy uniwersytet europejski Una Europa, studenci i studentki mogą wziąć udział również w wymianie krajowej w ramach programu MOST.
Więcej niż studiowanie
- Społeczność studencka WPiA
- Studencka Poradnia Prawna
- Szkoły Praw Obcych
- Szkoły letnie
- Samorząd Studentów Wydziału Prawa i Administracji
Przejdź do filmu
Wszystko o rekrutacji
- Statystyki i progi
- Rekrutacja: studia I stopnia i jednolite magisterskie
- Rekrutacja: studia II stopnia
- Rekrutacja dla cudzoziemców
- Internetowa Rekrutacja Kandydatów
Dział Rekrutacji na Studia
Centrum Wsparcia Dydaktyki
rekrutacja.uj.edu.pl
rekrutacja@uj.edu.pl
ul. Ingardena 6, 30-060 Kraków
Rekrutacja na studia
Rekrutacja na studia w Uniwersytecie Jagiellońskim jest prowadzona elektronicznie w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów: irk.uj.edu.pl. Za rekrutację na studia w Uniwersytecie Jagiellońskim odpowiada Dział Rekrutacji na Studia. Jeśli masz pytania związane z rekrutacją, skontaktuj się z Działem bezpośrednio lub odwiedź strony: rekrutacja.uj.edu.pl i irk.uj.edu.pl.
Szczegółowe informacje o rekrutacji na ten kierunek studiów, w tym informacje o sposobie obliczania wyniku (np. lista branych pod uwagę wyników matury w przypadku studiów I stopnia i jednolitych magisterskich, czy oceny ze studiów brane pod uwagę w przypadku studiów II stopnia), o wysokości opłat – rekrutacyjnej i za studia (jeśli studia są płatne), terminy oraz lista wymaganych dokumentów znajdują się w serwisie rekrutacyjnym IRK: irk.uj.edu.pl
Przeniesienie lub zmiana kierunku
Przeniesienie z innej uczelni, w tym także zagranicznej, lub zmiana kierunku studiów w ramach Uniwersytetu możliwe są, za zgodą dziekana: po ukończeniu pierwszego roku studiów i spełnieniu dodatkowych warunków określonych przez radę wydziału. W sprawie przeniesienia należy kontaktować się bezpośrednio z jednostką prowadzącą dane studia.
Zobacz również
- Oferty pracy dla studentów i studentek
- Oferty praktyk
- Doradztwo zawodowe
- Wsparcie mentoringowe
- Alumni UJ
Biuro Karier
Centrum Wsparcia Dydaktyki
biurokarier.uj.edu.pl
kariery@uj.edu.pl
ul. Ingardena 6, 30-060 Kraków
Absolwenci i absolwentki
Absolwenci i absolwentki kierunku Intellectual Property and New Technologies powinni być przygotowani do podjęcia pracy w instytucjach oraz przedsiębiorstwach działających w sferze nowych technologii. W szczególności powinni znaleźć zatrudnienie w:
- przedsiębiorstwach z branży nowych technologii, zarówno w departamentach prawnych, jak i innych jednostkach działających na styku własności intelektualnej i nowych technologii
- kancelariach i firmach prawniczych specjalizujących się w dziedzinie własności intelektualnej i nowych technologii
- instytucjach rządowych działających w obszarach związanych z tematyką studiów, zarówno krajowych, jak i zagranicznych, czy też UE
- instytucjach pozarządowych o polach działalności związanych z przedmiotowym obszarem kształcenia
Ukończenie studiów może stanowić formę podniesienia kompetencji zawodowych dla studentów/studentek już posiadających ogólne wykształcenie prawnicze i wzmocnienia ich pozycji na rynku pracy.
Możliwości dalszej edukacji
- Szkoła Doktorska, np. Szkoła Doktorska Nauk Społecznych
- Studia podyplomowe, np. studia podyplomowe Wydziału Prawa i Administracji
- Studia II stopnia
Kontakt
Studia prowadzone są przez Katedrę Prawa Własności Intelektualnej, która jest jednostką wchodzącą w skład Wydziału Prawa i Administracji. Katedra ma swoją siedzibę w ścisłym centrum Krakowa. Z pytaniami dotyczącymi studiów możesz się zwrócić tu:
ul. Józefa 19
31-056 Kraków
Telefon: (+48) 12 427 59 42