Widok zawartości stron
Widok zawartości stron
Widok zawartości stron
Zarządzanie międzynarodowe – podwójny dyplom z zarządzania
Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej
Dostępne programy
studia I stopnia
forma: studia stacjonarne
język studiów: polski
profil studiów: ogólnoakademicki
czas trwania: 4 lata (8 semestrów)
tytuł zawodowy: licencjat
dyscyplina wiodąca: nauki o zarządzaniu i jakości
studia II stopnia
nie są prowadzone
Opis studiów
Czym są studia na kierunku zarządzenie międzynarodowe, oferujące uzyskanie podwójnego dyplomu po ukończeniu studiów? To oferta dla osób, które: interesują się profesjonalnym zarządzaniem; lubią pracę z ludźmi; chcą założyć własną firmę (albo już ją prowadzą i chcą to robić lepiej). Program studiów umożliwia poznanie i zrozumienie problematyki zarządzania, ekonomicznej, prawnej, informatycznej, tj. podstawowych wymiarów funkcjonowania współczesnej organizacji gospodarczej oraz naukę dwóch języków obcych: języka angielskiego i języka niemieckiego. Studia na tym kierunku kształcenia zapewnią Ci rozwój ogólny – w tym lepsze zrozumienie współczesnej gospodarki, funkcjonowania na jednolitym rynku Unii Europejskiej, w tym funkcjonowania w warunkach globalizacji; przygotują do pracy zawodowej. W ramach programu połowę programu realizujesz na zagranicznej uczelni partnerskiej, dzięki czemu zyskasz doświadczenie pracy w międzynarodowym środowisku, niezbędne we współczesnej zglobalizowanej gospodarce.
Uczelnią partnerską jest ESB Business School w Reutlingen, w międzynarodowych rankingach klasyfikowana jako doskonała szkoła biznesu z umacnianiem wpływów międzynarodowych. Studenci biorący udział w programie studiują 2 lata na Uniwersytecie Jagiellońskim (w Instytucie Ekonomii, Finansów i Zarządzania) oraz 2 lata na ESB Business School w Reutlingen. Kolejność zależy od punktów zdobytych w teście językowym na egzaminie wstępnym. Na każdej z uczelni studenci odbywają po pełnym semestrze obowiązkowych praktyk zawodowych.
👉 Przeczytaj, dlaczego warto studiować zarządzanie międzynarodowe – podwójny dyplom z zarządzania
Informacje o Wydziale
Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej posiada kategorię A nadaną przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz otrzymał ocenę wyróżniającą w zakresie jakości kształcenia przyznawaną przez Polską Komisję Akredytacyjną. Różnorodność prowadzonych przez Wydział kierunków czyni z tej jednostki jeden z najbardziej interdyscyplinarnych wydziałów UJ.
Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej ma swoją siedzibę na teren Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego. Siedzibą wydziału jest nowoczesny budynek, który dysponuje świetnie wyposażonymi salami wykładowymi, ćwiczeniowymi oraz pracownie komputerowe. Studia na WZiKS to: wybitna kadra naukowo-dydaktyczna; unikatowe kierunki i autorskie programy studiów, których nie proponują inne uczelnie w Polsce; możliwość uzyskania podwójnych dyplomów we współpracy z uczelniami europejskimi; współpraca z biznesem; komfortowe warunki studiowania w otoczeniu pięknego, zielonego kampusu; Studencka Telewizja UJOT.TV oraz Studenckie Radio UJOT.FM; liczne koła naukowe odzwierciedlające wszechstronność tematyki badawczej i oferty dydaktycznej Wydziału. Zajęcia na kierunku zarządzenie międzynarodowe w ramach Uniwersytetu Jagiellońskiego prowadzone są w Instytucie Ekonomii, Finansów i Zarządzania. Do dyspozycji studentów jest nowoczesna biblioteka Wydziałowa, której księgozbiór jest systematycznie uzupełniany o najnowsze pozycje książkowe (w j. polskim i j. angielskim).
👉 Przeczytaj, dlaczego warto studiować na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej
👉 Atuty Instytutu Ekonomii, Finansów i Zarządzania
👉 Wirtualny spacer po Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej
Rankingi, wyróżnienia, akredytacje
- Ocena wyróżniająca dla Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej przyznana przez Polską Komisję Akredytacyjną
- Kategoria A dla Wydziału nadana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Przejdź do filmu
Program studiów
W programie studiów znajdziesz informacje o tym, na jakie przedmioty będziesz uczęszczać, studiując na tym kierunku. Program mówi o tym, jakie przedmioty są przewidziane w poszczególnych semestrach studiów, które są obowiązkowe, które należą do grupy przedmiotów do wyboru (tzw. przedmiotów fakultatywnych), które z nich kończą się egzaminem, a które nie. Każdy przedmiot ma w takim programie studiów swój sylabus, czyli opis, czego w ramach tego przedmiotu uczą się studenci i studentki.
Sprawy studenckie
- Nie tylko nauka!
- Akademiki
- Stypendia
- Kalendarz akademicki
- Programy wymiany
- Akademicki Związek Sportowy
- Samorząd Studentów UJ
- Bezpieczny student
- Studencki Ośrodek Wsparcia i Adaptacji
- Dział ds. Osób Niepełnosprawnych
Dział Spraw Studenckich
Centrum Wsparcia Dydaktyki
studiuje.uj.edu.pl
studenckie@uj.edu.pl
ul. Czapskich 4, 31-110 Kraków
Dział Spraw Stypendialnych
Centrum Wsparcia Dydaktyki
stypendia.uj.edu.pl
stypendia@uj.edu.pl
ul. Ingardena 6, 30-060 Kraków
Życie studenckie
Studia to nie tylko nauka i uczestnictwo w wykładach lub ćwiczeniach, ale również okazja do rozwijania pasji i zainteresowań. Na Uniwersytecie Jagiellońskim działa prężnie wiele kół naukowych i organizacji studenckich, zarówno tych wydziałowych, jak i ogólnouniwersyteckich, które umożliwią aktywne spędzanie wolnego czasu, poszerzenie wiedzy, rozwijanie talentów, udział w ciekawych, nieszablonowych projektach, wyjazdy badawcze i integracyjne, uczestnictwo w konferencjach naukowych oraz poznanie nowych ludzi poza salą wykładową. Przy Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej działają liczne studenckie koła naukowe.
Wszystkie osoby zainteresowane międzynarodowym wymiarem studiowania, mogą korzystać z możliwości, jakie oferują m.in. program Erasmus+, Utrecht Network, udział w wymianie bilateralnej czy uniwersytet europejski Una Europa, mogą również wziąć udział w wymianie krajowej w ramach programu MOST.
Więcej niż studiowanie
- Koło Naukowe STRATEG
- Koła naukowe Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej
- Studencka telewizja internetowa UJOT TV
- Radio UJOT FM. Studenckie, niefiltrowane
- Samorząd Studentów Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej
Co mówią nasi studenci i studentki
Co mówią nasi wykładowcy i wykładowczynie
Wszystko o rekrutacji
- Statystyki i progi
- Rekrutacja: studia I stopnia i jednolite magisterskie
- Rekrutacja: studia II stopnia
- Rekrutacja dla cudzoziemców
- Internetowa Rekrutacja Kandydatów
Dział Rekrutacji na Studia
Centrum Wsparcia Dydaktyki
rekrutacja.uj.edu.pl
rekrutacja@uj.edu.pl
ul. Ingardena 6, 30-060 Kraków
Rekrutacja na studia
Rekrutacja na studia w Uniwersytecie Jagiellońskim jest prowadzona elektronicznie w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów: irk.uj.edu.pl. Za rekrutację na studia w Uniwersytecie Jagiellońskim odpowiada Dział Rekrutacji na Studia. Jeśli masz pytania związane z rekrutacją, skontaktuj się z Działem bezpośrednio lub odwiedź strony: rekrutacja.uj.edu.pl i irk.uj.edu.pl.
Szczegółowe informacje o rekrutacji na ten kierunek studiów, w tym informacje o sposobie obliczania wyniku (np. lista branych pod uwagę wyników matury w przypadku studiów I stopnia i jednolitych magisterskich, czy oceny ze studiów brane pod uwagę w przypadku studiów II stopnia), o wysokości opłat – rekrutacyjnej i za studia (jeśli studia są płatne), terminy oraz lista wymaganych dokumentów znajdują się w serwisie rekrutacyjnym IRK: irk.uj.edu.pl
Przeniesienie lub zmiana kierunku
Przeniesienie z innej uczelni, w tym także zagranicznej, lub zmiana kierunku studiów w ramach Uniwersytetu możliwe są, za zgodą dziekana: po ukończeniu pierwszego roku studiów i spełnieniu dodatkowych warunków określonych przez radę wydziału. W sprawie przeniesienia należy kontaktować się bezpośrednio z jednostką prowadzącą dane studia.
Zobacz również
- Oferty pracy dla studentów i studentek
- Oferty praktyk
- Doradztwo zawodowe
- Wsparcie mentoringowe
- Alumni UJ
Biuro Karier
Centrum Wsparcia Dydaktyki
biurokarier.uj.edu.pl
kariery@uj.edu.pl
ul. Ingardena 6, 30-060 Kraków
Absolwenci i absolwentki
Wraz z rozwojem i intensyfikacją szeroko rozumianej współpracy gospodarczej między Polską a Niemcami, wzrostem znaczenia korporacji transnarodowych, tworzeniem sojuszy gospodarczych w środowisku międzynarodowym wzrasta rola kompetencji językowych (język polski i język niemiecki na podobnym poziomie + język angielski) połączona z twardymi kompetencjami menedżerskimi. Program studiów na kierunku zarządzanie międzynarodowe umożliwia poznanie i zrozumienie problematyki zarządzania, ekonomicznej, prawnej, informatycznej, tj. podstawowych wymiarów funkcjonowania współczesnej organizacji gospodarczej. Studia na tym kierunku kształcenia zapewniają rozwój ogólny studentów – w tym lepsze zrozumienie współczesnej gospodarki, funkcjonowania na jednolitym rynku Unii Europejskiej, w tym funkcjonowania w warunkach globalizacji; przygotowują do pracy zawodowej. Studenci w ramach programu realizują połowę programu na zagranicznej uczelni partnerskiej, dzięki czemu zyskują doświadczenie pracy w międzynarodowym środowisku, niezbędne we współczesnej zglobalizowanej gospodarce.
Możliwości dalszej edukacji
- Studia II stopnia
- Studia podyplomowe, np. studia podyplomowe Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej
Co mówią nasi absolwenci i absolwentki
Agnieszka Komorowska, absolwentka 2016
Studia IMX były jedną z ważniejszych decyzji w moim życiu. Mogłam doświadczyć różnic kulturowych, zobaczyć jak się przekładają na organizację zajęć oraz pracę, co było możliwe dzięki praktykom w dwóch różnych krajach. Zdobyłam również wiele doświadczeń, które mnie ukształtowały i rozszerzyły moje horyzonty. Zdecydowanie nauczyłam się pracować z ludźmi, organizować czas i podejmować wysiłek, aby osiągnąć postawione cele. Jednocześnie zdobyłam wiedzę, która pozwala mi lepiej rozumieć procesy zachodzące w międzynarodowych korporacjach i szybko się wdrażać w pracę. Warto też wspomnieć o języku niemieckim, który otwiera wiele możliwości zawodowych. Po studiach na ESB posiadam wysoki poziom znajomości języka niemieckiego biznesowego pozwalający na bezproblemową komunikację.
Sebastian Bulenda, absolwent 2018
O studiach International Management Double Degree usłyszałem przypadkowo. Możliwość uzyskania podwójnego dyplomu licencjata, studiowania na jednej z najlepszych szkół biznesowych w Niemczech jak i wcześniejsze lata spędzone w tym kraju szybko przekonały mnie do rozpoczęcia tych studiów, które okazały się dla mnie szkołą życia. Nie tylko pozwoliły mi na zdobycie praktycznej wiedzy od najlepszych ekspertów jak i doświadczenia na stażach w międzynarodowych przedsiębiorstwach, ale również nauczyły mnie samodyscypliny, samodzielności oraz otwartości na pracę z ludźmi z całego świata. Z całą pewnością studia na ESB Business School były dla mnie wspaniałą przygodą oraz idealnym przygotowaniem do rozpoczęcia kariery w międzynarodowym otoczeniu.
Uniwersytet bliżej Was
- Centrum Edukacji Przyrodniczej
- Instytut Konfucjusza
- Biblioteka Jagiellońska
- Muzeum Anatomii Collegium Medicum
Centrum Promocji i Komunikacji UJ
Oferta dla szkół
W związku z obecną sytuacją pandemiczną część wydarzeń zarówno wydziałowych, jak i uniwersyteckich może być odwołana lub prowadzona w innej niż opisana poniżej formie – sprawdź aktualne informacje na stronie organizatora.
Zapraszamy wszystkie szkoły na cykl spotkań "Uniwersytet Bliżej Was – wycieczki na Uniwersytet Jagielloński". Celem spotkań w ramach wycieczek jest zapoznanie uczniów z historią naszej Uczelni poprzez bogatą ofertą edukacyjną (wykłady, warsztaty, zajęcia laboratoryjne itd.). Aktualny program wydarzenia dostępny jest na stronie organizatora – Centrum Promocji i Komunikacji UJ.
Biblioteka Jagiellońska umożliwia zwiedzanie starej i nowej części budynku. Program wycieczki zawiera m. in. prezentacje informacji na temat historii Biblioteki i samego budynku oraz zwiedzanie Oddziału Magazynów. Na ofertę Collegium Maius składają się lekcje "Tropem nauki" i "Tropem historii i sztuki" oraz zajęcia online, które mają charakter interaktywny. Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą edukacyjną: Ogrodu Botanicznego, Centrum Edukacji Przyrodniczej, Instytutu Konfucjusza oraz Muzeum Anatomii CM UJ.
Kontakt
Studia prowadzone są w Instytucie Ekonomii, Finansów i Zarządzania, który jest jednostką wchodzącą w skład Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej. Instytut ma swoją siedzibę na Kampusie 600-lecia Odnowienia UJ położonym w dzielnicy Krakowa Ruczaj. Z pytaniami dotyczącymi studiów możesz się zwrócić tu:
ul. Łojasiewicza 4
30-348 Kraków
Telefon: (+48) 12 664 56 82